Foto Roztocze
Zachód słońca nad zbiornikiem "Nielisz"
Przeraźliwe zimno zmierzchu. Po dniu jazdy dochodzi jeszcze krańcowe zmęczenie
Na polach wsi Wychody
Oblodzenie powstaje najczęściej kiedy przy ujemnych temperaturach na asfalcie jest solanka, która zamarza na rowerze
Droga w stronę wsi Kąty od strony Zamościa (wielkość oryginalnego pliku - 68 mln.pix).
Florianka
Okolice Górecka Starego
Na polach wsi Wychody
Droga z Kol. Hubale na wierzchowinę
Najlepsza zimowa przekąska - bułka ze smalcem i kiszonym ogórkiem
Oblodzone (czyli unieruchomione) linki oznaczają zmniejszenie liczby dostępnych przełożeń - czasem nawet do jednego
Ognisko pozostawione przez drwali to najwspanialsze zimą znalezisko dla rowerzysty. Po południu zastaniemy takie dopalające się więc wystarczy dorzucić parę patyczków i można tak siedzieć i całą noc  :)
Tropy - środek zbiornika Nielisz
Odpoczynek przy boi na środku zbiornika Nielisz
U kresu zimy - zbiornik Nielisz
Stare dzieje jak widać - między Bełżcem a Narolem była granica województw Zamojskiego i Przemyskiego
Na wierzchowinie między wsiami Wychody i Kąty
Zachód słońca 20 stycznia 2021
Zdjęcie z dnia 20 stycznia 2021 - widok na zachód ze wzgórza 287.8 między Kątami a Wychodami. To jedno z najciekawszych widokowo miejsc w rejonie roztoczańskim. Podczas wojny było tu stanowisko artyleryjskie, później stała tam wysoka wieża triangulacyjna, na którą właziliśmy ale było to zanim zaczęliśmy fotografować "na poważnie" i niestety zdjęć nie mamy z tej wieży, ani jej samej
O zachodzie słońca 20 stycznia 2021
Łąki w okolicach Pniówka (wielkość oryginalnego pliku - 55 mln.pix).
Padół zamojski o poranku - okolice Pniówka (wielkość oryginalnego pliku - 100 mln.pix).
W dolinie przełomowej potoku Sopot
Parkowanie w zaspie
Dla odmiany coś aktualnego. Dzisiejsze (29.11.2020) rozpoczęcie zimowego sezonu rowerowego. W sezonie letnim roku 2020 przejechałem 5395 km na pięciu łańcuchach. Zapytacie czemu jestem ubrany jak na lato? Ano jak wiemy grypa i inne choroby zniknęły. Nie wiem czy zdajemy sobie sprawę z wiekopomnych skutków i zaskakujących korzyści jakie uzyskaliśmy. Jako, że chorób innych niż "Covid19” już nie ma - nie musimy się przejmować  jakimkolwiek przeziębieniem więc nie musimy się w zimie ciepło ubierać. To wymierne oszczędności w garderobie. Nośmy maseczki, a nie zachorujemy też na Covida i wówczas będziemy nieśmiertelni. Jak głupi byli egipscy Faraonowie budując te monstrualne piramidy. Ileż zachodu było przy ich balsamowaniu i otaczaniu różnymi dziwacznymi przedmiotami, a przecież wcale by nie umarli gdyby nosili maseczki, które zliwkidowałyby wszystkie choroby już przed wiekami
Zdjęcie z dnia dzisiejszego czyli z 19 stycznia 2021. Wierzchowina między wsiami Hubale i Kąty pod Zamościem
- Słucham pani kierowniczko. Tak jest… Pani kierowniczko… Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem… Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja jeżdżę? Pani kierowniczko! Ja jeżdżę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani kierowniczki! Moje uszanowanie!
Coś aktualnego z dnia dzisiejszego, tj. 25 stycznia 2021. A widzimy drogę do Krasnobrodu przez Suchowolę. Taki stan widuje się niezmiernie rzadko wiec nie omieszkałem skorzystać z nadarzającej się okazji "paraliżu drogowego" ;)
Droga do kapliczki św. Romana od strony Feliksówki - dnia 25 stycznia 2021. Warunki wreszcie nastały krzepkie, zima stanęła na wysokości zadania, złego słowa na jej temat nie można powiedzieć ;)
Bywalcy rejonu kapliczki św. Romana poznają zapewne to opuszczone domostwo - zdjecie z dnia dzisiejszego - 25 stycznia 2021
Droga do kapliczki św. Romana koło Feliksówki dnia 25 stycznia 2021 roku. Dziękuję nieznanemu kierowcy terenówki, który zrobił ślady, a tym samym skrócił katorgę jazdy w tak głębokim śniegu!
Tyle śniegu napadało w jeden dzień - 25 stycznia 2021. Rower jest tak oblepiony bo to był śnieg mokry. Terenówka, która zrobiła dwa ubite ślady zbawiennie skróciła mi mękę - vivat 4x4!
Zawieja kojarzy mi się właściwie z dwoma zjawiskami - "zniknięciem" horyzontu i sieczeniem śniegu po twarzy i oczach - 25 stycznia 2021
9 lutego 2021 - obiad na drodze między Wychodami a Kątami. (Wielkość oryginalnego pliku 40 mln pix)
Między zaspami. Tu powinna być polna droga. Zdjecie z dnia 9 lutego 2021
Zawiana droga między wsiami Wychody a Kątami dnia 9 lutego 2021. Zaleta takiego stanu rzeczy jest jedna - rower nie potrzebuje stopki ;)