Foto Roztocze
Szanowanko!

Celem istninia niniejszej witryny jest pokazanie najciekawszych zakątków i obiektów leżących na Roztoczu oraz w najbliższych okolicach. FotoRoztocze.com jest więc właściwie stroną fotograficzno-krajoznawczą. Ogromna większość zdjęć tu umieszczonych to fotografie analogowe, pochodzące z mojego archiwum oraz zbiorów mego brata Marka Piotrowskiego (po prawej na zdjęciu). Ja zajmuję się aktualizacją (wybór zdjęć, przygotowanie, podpisy). Marek zbudował witrynę i czuwa nad jej prawidłowym funkcjonowaniem oraz okresową modernizacją.

Eksplorację Roztocza zaczęliśmy na początku lat 90. Najstarsze zdjęcia umieszczone na tej stronie pochodzą z połowy i końca lat 90. Obecnie fotografujemy wyłącznie analogowo, niewielka ilość zdjęć cyfrowych jest jedynie w kilku pod-galeriach. Wiele fotografii powstało podczas eskapad z naszymi kamratami roztoczańskiej włóczęgi, z których wymienić należy: Piotra (Kmicioraka), Mariusza (Sikora), Waldemara (Kalimarę), Bartka Dybowskiego i Tomka Michalskiego, a także Wiesława Lipca - pierwszego profesjonalnego fotografa Roztocza oraz innych (patrz Plenery fotograficzne).

FotoRoztocze.com nie ma profilu na żadnym portalu społecznościowym, fotograficznym, itp. Zdjęcia jakie tu widzisz są w necie tylko tutaj.

FotoRoztocze.com jest w 100% utrzymywane przez nas i nie jest stroną komercyjną, dzięki czemu możesz oglądać nasze zdjęcia z Roztocza i okolic za darmo i bez reklam. Domenę z końcówką ".com " wybraliśmy jedynie dlatego, że jest tańsza niż z końcówką ".pl"

Aktualności:
Obecnie wstawiam nowe fotografie raz na tydzień (w każdą sobotę), z filmów naświetlonych między jesienią 2019, a wiosną 2020. Zobaczysz je w zakładce Nowe Fotografie

Pozdrawiam roztocznie
Tomasz Piotrowski
Zamość