Foto Roztocze
Szanowanko!

Jesteśmy braćmi fotografującymi w podobnym stylu, preferującymi klasyczną technikę analogową, stąd powstał pomysł zebrania naszych najlepszych zdjęć z Roztocza pod tym adresem. Celem strony jest przedstawienie najciekawszych zakątków i obiektów Roztocza oraz najbliższych okolic na fotografiach analogowych. Zaczęliśmy fotografować na początku lat 90-tych, czyli w naszych czasach licealnych. Wówczas rozpoczęliśmy też eksplorację Roztocza. Najstarsze zdjęcia na tej stronie pochodzą mniej więcej z połowy i końca lat 90-tych.
Sukcesywnie wymieniamy ujęcia mniej udane na zrobione lepiej lub w ładniejszych warunkach oświetleniowych czy przyrodniczych.

Fotografując używamy różnych filmów, nie ograniczając się do jakiejś jednej marki czy jednego materiału. Stąd mamy teraz w galeriach bogactwo kolorystyczne i plastyczne. Niektórych filmów już nie ma i nie jest możliwe ich wskrzeszenie, bo nie można produkować danej chemii ze względu na restrykcje "ekologiczne", albo po prostu nie ma już tych składników. Stąd mamy na stronie zdjęcia o takim charaktrze plastyki obrazu, którego prawdopodobnie nigdy już nie uda się powtórzyć.

Od jakiegoś czasu przyjęliśmy takie tempo prezentacji nowych fotografii, aby pokazywać 7 nowych zdjęć raz w tygodniu, w sobotę rano. Spróbujemy utrzymać to na stałe, bo obecnie mamy zapas nieopublikowanych zdjęć aż do września.

Stronę powyższą zbudował w całości Marek (na zdjeciu po prawej). Tomasz zajmuje się jej administrowaniem oraz jest autorem wszystkich tekstów.

Strona autorska Marka -> marekpiotrowski.com
Marek & Tomasz Piotrowscy