Foto Roztocze
Most na Brusieńce
Doskonały wodopój oraz miejsce schłodzenia się w Bełżcu - źródła św. Floriana. Ta woda jest jednak ekstremalnie lodowata więc trzeba chłodzić się stopniowo, bo podobno jakiejś malej dziewczynce trwale sparaliżowało nogi po brodzeniu tutaj.
"Rolmopsy" przed Wolą Wielką. Klasyczny jednodniowy strzał na "Wschód", na trasie Zamość -R. Wschodnie-Zamość. Tym razem na lekko, w celach rozpoznawczych.
Na grzybobraniu rower daje tę niebywałą korzyść, że można błyskawicznie przemieścić się na sporą odległość w lesie, kiedy na przykład w danym miejscu okaże się, że inny grzybiarz był przed nami ;-)
Na grzybobraniu w lasach Roztocza
Bike załadowany więc czas wracać... tylko pytanie gdzie ja jestem? Tak to jest jak się patrzy cały dzień tylko pod nogi.
Pod tymi krzaczorami jest leśna droga, a na drodze rydze. Najbardziej zawikłany orientacyjnie kompleks leśny Roztocza - przylegający od NE do RPN. Puszcza Solska przy tych lasach to miejski park.
Jesienne MTB na Roztoczu
Drogi w lesie Moczydła
W lasach "Moczydła"
Przejazd przez bród
Klinkierowa droga do Łazowej - tu zaczyna się "Wschód"
Zima bez mrozu to istne utrapienie
Na wzgórzu Hipopotam - miejsce zrzutów dla partyzantów podczas II Wojny Światowej
Las Moczydła - roztoczańskie "lasy deszczowe"
Ostateczne przeznaczenie Tomasza w kwestii opon na roztoczańskie drogi - 2.35 cala. Toczą się lekko dzięki szczątkowemu bieżnikowi, a jednocześnie tłumią nierówności dzięki wielkiej objętości. Można więc pruć nocą bez obawy o życie na zjazdach dziurawymi drogami.
W Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym
W potoku Sopot
Jesienny przymrozek podczas startu na Roztocze Wschodnie
Jedna z bardziej zapomnianych i zagubionych dróg w Puszczy Solskiej. Tutaj widzimy mostek, który bobry wykorzystały do budowy tamy.
Zjazd szutrową leśną drogą rejonu Szewni
Otóż i mamy dzień, w którym zakończyłem zimowy sezon rowerowy, co symbolizuje ostatni płat śniegu. Jednocześnie rozpocząłem letni sezon rowerowy, co symbolizują krótkie spodenki, bo temperatura sięgała niemal 20 st.C. A było tak wczoraj - tj. 5 marca 2017 roku.
To bardzo stare (około roku 2000) ale nigdy nie zeskanowane zdjęcie. Wykonane na legendarnym filmie Kodak Profoto 100. Miał on taką fantastyczną żółtawą kolorystykę, dającą "smakowity" klimat. Zauważmy też jak doskonale radzi sobie analog w najmocniejszych światłach. Mam tu na myśli odbijające się słońce w jednym ze światełek odblaskowych na sakwach. Mimo ekstremalnego blasku światełko "świeci" na żółto, w kolorze tego odblasku. Na zdjęciu cyfrowym świecące na kolorowo światła zwykle wychodzą całkowicie białe, co wygląda nędznie
Rzepakowe pola Roztocza Szczebrzeszyńskiego
Jedna z najbardziej malowniczych dróg roztoczańskich
Droga bardzo stroma i długa oraz w miarę równa - czyli Jeden z najszybszych terenowych zjazdów na Roztoczu Szczebrzeszyńskim. Maksymalna prędkość podczas tego zjazdu wyniosła 60km/h. Można wycisnąć tam więcej ale w tym przypadku sakwy zwiększyły nieco opór powietrza
Ziemianka partyzancka w Puszczy Solskiej
Listopadowe rajdy rowerowe po Roztoczu Zachodnim
Jeden z szybszych i bardziej efektownych zjazdów - między Szperówką a Gorajcem. Ale gdy się wraca po całym dniu jazdy i trzeba podjechać to... ufff....
Staw P-Poż w Puszczy Solskiej
Przez Puszczę Solską
Kamieniołom w Józefowie
Myślicie zapewne, że przeprowadzam rower przez jakiś roztoczański potoczek? - O nie! - Ja jadę drogą wyłożoną betonowymi płytami. A dokładnie przejazdem w bród przez taki niewielki dopływ do Tanwi tuż za wsią Pisklaki. Iście australijski pomysł.