Info / FAQ
O nas
Jesteśmy braćmi fotografującymi w podobnym stylu, stąd pomysł połączenia sił i utworzenia jednej strony - galerii. Od początku lat 90-tych (czyli od naszych czasów licealnych) specjalizujemy się w fotografowaniu Roztocza oraz sąsiednich sub-regionów, skupiając się na poszukiwaniu jak najbardziej malowniczych zakątków - zwłaszcza tych mniej znanych. Roztocze to kraina niewysłowionej błogości i tę idyllę pragniemy jak najpełniej ukazać na fotografiach.

Technika
90 % fotografii w naszej kolekcji to obrazy analogowe. W niektórych sytuacjach używaliśmy cyfry ale od roku 2017 zrezygnowaliśmy z tej techniki całkowicie, gdyż wolimy starą dobrą technikę analogową, bo daje nam bogactwo barwne, "gęste światła" oraz naturalną plastykę obrazu. Najlepiej tę różnicę zrozumieć przeglądając archiwalne magazyny National Geographic z czasów analogowych oraz obecne z czasów cyfrowych. Najnowsze "Gwiezdne Wojny" nakręcono na tradycyjnej kliszy, a wszak jest to film o hiper-nowoczesnej przyszłości. W kinematografii technika analogowa jest powszechna, bo tam liczy się "klimat". I jeszcze uwaga odnośnie wielkości pliku (dla tych, co może nie są zorientowani)  - najmniejsze pliki w fotografii analogowej jakie oferujemy są takie same jakie uzyskuje cyfrowa "pełna klatka". Inaczej mówiąc "pełna klatka" w cyfrze to w analogu jest "najmniejsza klatka". Oferujemy oczywiście i większe pliki - z obrazów składanych z wielu zdjęć. Jako ciekawostkę dodam, że Marek nigdy nie miał swojego aparatu cyfrowego.

Zdjęciami cyfrowymi (z racji potrzeby ich natychmiastowego opublikowania) ilustrujemy newsy w dziale Aktualności.

Strategia
Naszym długofalowym celem w fotografii roztoczańskiej jest uwiecznienie na zdjęciach wszystkich ciekawych miejsc i obiektów z tego obszaru. Mimo dyspozycyjności czasowej nie jest to łatwe zadanie, bo Roztocze jest niezmiernie obfitą pod tym względem krainą. Stale rozbudowujemy kolekcję oraz wymieniamy ujęcia miejsc i obiektów na lepsze.

Oferta
Istnieje możliwość zakupu naszych prac jako wydruki, powiększenia bądź do celów wydawniczych. Szczegóły omawiamy indywidualnie ale zaznaczyć musimy, że fotografia wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych i wyrzeczeń więc współpracujemy jedynie z takimi klientami, którzy to rozumieją i chcą owe koszty rekompensować w postaci godziwego honorarium.

Kontakt
e-mail: poczta(et)fotoroztocze.com
tel. 516 388 802


Pozdrawiamy roztocznie!
Marek & Tomasz Piotrowscy