Info / FAQ
O nas
Jesteśmy braćmi fotografującymi w podobnym stylu, stąd pomysł połączenia sił i utworzenia jednej strony - galerii. Od początku lat 90-tych (czyli od naszych czasów licealnych) specjalizujemy się w fotografowaniu Roztocza oraz sąsiednich sub-regionów, skupiając się na poszukiwaniu jak najbardziej malowniczych zakątków - zwłaszcza tych mniej znanych. Roztocze to kraina niewysłowionej błogości i tę idyllę pragniemy jak najpełniej ukazać na fotografiach.

Technika
90 % fotografii w naszej kolekcji to obrazy analogowe. W niektórych sytuacjach używaliśmy cyfry ale od roku 2017 zrezygnowaliśmy z tej techniki niemal całkowicie (wyjątek - "Zimą na rowerze"), gdyż wolimy starą dobrą technikę analogową, która daje nam bogactwo barwne oraz naturalną plastykę obrazu. Cyfra mimo upływu lat i rozwoju technologii nadal w tych obszarach kuleje. Wystarczy porównać magazyn National Geographic z epoki analogowej i obecny ze zdjęciami cyfrowymi. Różnica między fotografią analogową a cyfrową jest taka jak między kwiatkiem żywym i sztucznym.

Strategia
Naszym długofalowym celem w fotografii roztoczańskiej jest uwiecznienie na zdjęciach wszystkich ciekawych miejsc i obiektów z tego obszaru. Mimo dyspozycyjności czasowej nie jest to łatwe zadanie, bo Roztocze jest niezmiernie obfitą pod tym względem krainą. Stale rozbudowujemy kolekcję oraz wymieniamy ujęcia miejsc i obiektów na lepsze.

Oferta
Istnieje możliwość zakupu naszych prac jako wydruki, powiększenia bądź do celów wydawniczych. Szczegóły omawiamy indywidualnie ale zaznaczyć musimy, że fotografia wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych i wyrzeczeń więc współpracujemy jedynie z takimi klientami, którzy to rozumieją i chcą owe koszty rekompensować w postaci godziwego honorarium.

Kontakt:
e-mail: poczta(et)fotoroztocze.com
tel. 516 388 802


Pozdrawiamy roztocznie!
Marek & Tomasz Piotrowscy