Info / FAQ
O nas
Jesteśmy braćmi fotografującymi w podobnym stylu, stąd pomysł połączenia sił i utworzenia jednej strony - galerii. Od początku lat 90-tych (czyli od naszych czasów licealnych) specjalizujemy się w fotografowaniu Roztocza oraz otaczających krain, skupiając się na poszukiwaniu jak najbardziej malowniczych zakątków - zwłaszcza tych mniej znanych. Roztocze to kraina niewysłowionej błogości i tę idyllę pragniemy jak najpełniej ukazać na fotografiach, na miarę naszych nędznych możliwości.

Technika
90% zdjęć na stronie to obrazy analogowe, powstałe na wielu różnych materiałach (diapozytywy i negatywy wszelkich firm i typów (również te już nie produkowane). Wolimy starą dobrą technikę analogową, bo dzięki filmowi uzyskujemy bogactwo kolorystyczne i klasyczny klimat - nieosiągalne dla techniki cyfrowej. Wiele legendarnych filmów odeszło do historii i nie jest możliwe już ich "wskrzeszenie", stąd mamy unikatowe analogowe fotografie z Roztocza.
Niewielka część zdjęć na stronie została wykonana aparatami cyfrowymi ale od maja 2017 roku zrezygnowaliśmy całkowicie z techniki cyfrowej i fotografujemy wyłącznie analogowo. Jedynie do ilustracji newsów w dziale "Aktualności" wykorzystujemy cyfrę - ze względu na potrzebę szybkiego otrzymywania obrazu.

Taktyka
Najczęściej korzystamy z rowerów, jako najlepszego środka lokomocji do eksploracji Roztocza - zwłaszcza miejsc, do których nie da się dotrzeć żadnym innym pojazdem. Jeździmy rowerami MTB, gdyż musimy sprawnie docierać w terenie do upatrzonej miejscówki albo w celach poszukiwawczych. Wciąż też sporo dróg asfaltowych jest bardzo dziurawa i zwłaszcza jazda nocą wymaga solidnego sprzętu. Aby w pełni poczuć smak roztoczańskiej przygody - jedziemy "od drzwi do drzwi". To znaczy wyjeżdżamy i wracamy tylko rowerem, bez wożenia go samochodem (mieszkamy w Zamościu). To powoduje, że pokonujemy rocznie nawet do 11 tys. km. Oczywiście w bardziej ekstremalnych warunkach pogodowych korzystamy z transportu samochodowego - jednak tylko jako dojazd do Roztocza. Najchętniej wędrujemy cały dzień z dużymi plecakami.

Strategia
Naszym długofalowym celem w fotografii roztoczańskiej jest uwiecznienie na zdjęciach wszystkich ciekawych miejsc i obiektów z obszaru naszych zainteresowań. Mimo dyspozycyjności czasowej - nie jest to łatwe zadanie, bo Roztocze jest niezmiernie obfitą pod tym względem krainą. Marek skupia się na fotografowaniu nieco mniej aktywnemu, bo wyłącznie wysmakowanych celów, zaś Tomasz intensywnie uzupełnia galerie w nowe zdjęcia zwłaszcza tych obiektów, których nam brakuje oraz powtarza ujęcia, które nie do końca nas satysfakcjonują. Stale więc rozbudowujemy kolekcję oraz wymieniamy ujęcia miejsc i obiektów na lepsze.

Oferta
Póki co istnieje możliwość zakupu naszych prac jako wydruki, powiększenia bądź do celów wydawniczych. Szczegóły omawiamy indywidualnie ale zaznaczyć musimy, że fotografia jaką uprawiamy wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych i wyrzeczeń więc współpracujemy jedynie z takimi klientami, którzy to rozumieją i chcą owe koszty rekompensować w postaci godziwego honorarium.


Pozdrawiamy roztocznie!
Marek & Tomasz Piotrowscy