Najnowsze starocie - część trzecia
Kolejna porcja staroci dotąd nie pokazywanych, wykonanych oczywiście na tradycyjnym filmie. Podobne materiały co poprzednio. Powiększenia znajdziemy w galerii "Nowe Fotografie" >

Tymczasem od tygodnia jesteśmy niemal codziennie w plenerze, starając się zdążyć dopaść wszystkie cele w idealnym momencie. Nie zawsze się udaje ale te najważniejsze miejsca, obiekty i zdarzenia mamy już w puszkach. Piszę zdarzenia, bo w minioną niedzielę udało się też być na inscenizacji bitwy pod Zaborecznem. O ile pogoda dopisze spróbuję być też na rekonstrukcji bitwy pod Kobylanką w Gorajcu. Piszę pogoda, bo oczywiście chcę dotrzeć rowerem. Tak po prawdzie to wolę jednak ten okres po intensywnym kwitnieniu drzew, bo można fotografować bardziej na luzie i bez presji czasu. Fotografowanie wiosną i jesienią jest nieco zbyt szalone ;)

---
Dodano - 24 kwietnia 2018
T.Piotrowski
Najnowsze starocie - część druga
Tym razem prezentujemy 10 zdjęć wykonanych lata temu na następujących filmach: Kodak Ektachrome 100VS, Kodak Ektachrome 100GX oraz Fujifilm Velvia100. Powiększenia znajdziemy w galerii "Nowe Fotografie" >

Tymczasem wszytko kwitnie na raz, do tego mamy moc pracy w naszej organicznej roztoczańskiej wytwórni zdrowego jadła, tak więc nagły wzrost aktywności powoduje srogie boleści gnatów ;) Z czasem człek jednak przywyknie. Niestety nagłemu kwitnieniu towarzyszy szybkie przekwitanie więc trudno się wyrobić z osiągnięciem wytyczonych celów. Każda wiosna jest inna, a tę nazwałbym - błyskawiczną.

---
Dodano - 19 kwietnia 2018
T.Piotrowski

Najnowsze starocie - część pierwsza
Po ostatnim przejrzeniu starych klisz natknąłem się na kolejne klatki, których dotąd nawet nie zeskanowaliśmy, a wiele z nich zostało naświetlonych bardzo dawno temu, stąd ten dziwaczny tytuł newsa. Dopóki nie wywołamy tego co fotografujemy obecnie, postanowiłem raczyć Was takimi właśnie foto-wykopaliskami. Te 28 fotografii zostało wykonane na rozmaitych filmach - w tym już dziś nie produkowanych, jak slajd Kodak Ektachrome 100 GX i VS ale też na rozmaitych negatywach.

Wspomniane zdjęcia wypełniają całą galerię "Nowe Fotografie" >

Tymczasem nastała wiosna o termicznych cechach lata więc jak nie trudno zgadnąć - ruszyliśmy z kopyta, realizując wcześniej zakreślone cele oraz napotykając kadry, których istnienia się nie spodziewaliśmy. Szybko zwiększamy również możliwości kondycyjne aby jak najprędzej zacząć jeździć na najdłuższe dystanse od skrajnego zachodu Roztocza aż po skrajny wschód. Mając nadzieję, że tej wiosny pogoda będzie sprzyjać, czego sobie i Wam życzymy :-)

---
Dodano - 11 kwietnia 2018
T.Piotrowski
Zamość na filmie Kodak ProFoto 100
Zeskanowałem ostatnio prawdziwe starocie. Zdjęcia pomnika AK pochodzą z roku 1999, tuż po jego odsłonięciu, zaś pozostałe są dużo starsze, bo pochodzą z początków naszego poważniejszego fotografowania. Wszystkie wykonane na niezwykle ciekawym filmie Kodaka - ProFoto. Niestety już od dawna nie jest produkowany ale kto wie, może zostanie przywrócony, bo przecież Kodak chce wznowić produkcję swego slajdu. Ten negatyw dawał bardzo smakowite żółcienie i błękity, stąd był doskonały do fotografowania rozmaitych elementów kamiennych, murów oraz wąwozów lessowych. Sporo na nim kiedyś fotografowaliśmy, a do tego był tani więc można było na nim do woli eksperymentować.

---
Dodano - 5 kwietnia 2018
T.Piotrowski
Sezon ciepły 2018
Nowe fotografie analogowe
Tradycyjnie w kwietniu, a czasem i w marcu rozpoczynamy "sezon ciepły" we wszelakiej aktywności plenerowej, który trwa do listopada. Prezentacja nowych zdjęć analogowych następuje dopiero wówczas gdy naświetlimy większą ilość rolek i hurtem je wywołamy. Być może latem coś uda się wywołać, jeśli wiosna będzie ładna. Główna partia nowych fotografii z sezonu 2018 zostanie zaprezentowana jak zwykle w trakcie całej następnej zimy. Jeśli oczywiście wszystko pójdzie tak jak do tej pory - czyli dobrze ;)

Dział Aktualności
W poprzednich sezonach ciepłych w tym dziale umieszczaliśmy newsy okraszone cyfrowymi fotkami, jednak w tym roku rezygnuję z tego, głównie ze względu na brak chęci wożenia w plecaku dodatkowego balastu. Poprzestaniemy tu jedynie na informowaniu o prezentacji nowych zdjęć analogowych. (To zdjęcie po lewej oczywiście jest analogowe, co można poznać po gęstych światłach i doskonałej barwie skóry).

Modernizacja strony
Ogromna większość fotografii jest już zamieniona na większe (700 pix.). Jak najbardziej precyzyjnie opisałem też większość zdjęć - proces trwa nadal, aż do skutku.

---
Dodano - 12 marca 2018
T.Piotrowski